Ubedljiv poraz Partizana

22:19 10. 11. 2022. FoNet | Ivica Strnčević

ATINA - Košarkaši Partizana izgubili su večeras u Atini utakmicu sedmog kola Evrolige od Olimpijakosa sa 87:58 (22:14, 23:24, 23:16, 19:4) i nalaze se na 12. mestu sa učinkom od tri pobede i četiri poraza.

Partizan je doputovao u Grčku bez čak šestorice standarnih prvotimaca i trener Željko Obradović imao je na raspolaganju svega osmoricu igrača, pa je ovakav ishod bio očekivan.

Crno-beli su se borili dok su imali snage, a poslednju četvrtinu su dočekali potpuno "grogi", pa su u tih 10 minuta postigli samo četiri koša.

Veliki umor je doprineo padu koncentracije, što je dovelo do čak 20 izgubljenih lopti, a nedostatak snage bio je vidljiv i u odbrani, koja je bila spora, pa je Olimpijakos utakmicu završio sa 14 ubačenih trojki. (kraj) is/dpv