Srbija - Norveška 28:31

22:19 19. 01. 2023. FoNet | Ivica Strnčević

KATOVICE - U prvoj utakmici druge faze takmičenja na prvenstvu sveta, rukometaši Srbije izgubili su večeras u Katovicama od Norveške sa 31:28 (14:17) i ostali bez šansi da se plasiraju u četvrtfinale.

U ključnoj utakmici za plasman među osam najboljih reprezentacija Srbije je odigrala izvanrednih 35 minuta, a onda je usledio neverovatan pad.

Prvo poluvreme završeno je sa prednošću našeg tima od tri gola, koja je u prvih pet minuta nastavka uvećana na 19:14, i tada je izgledalo da ćemo ostvariti pobedu koja bi nam širom otvorila vrata četvrtfinala.

Šta se u nastavku desilo analiziraće članovi tručnog štaba, ali u poslednjih 25 minuta igra reprezentacije Srbije se potpuno raspala i u napadu i u odbrani i Norvežani su lako preokrenuli rezultat. (kraj) is/dpv