Crvena zvezda u finalu

00:05 18. 02. 2023. FoNet | Velimir Ilić

NIŠ - Košarkaši Crvene zvezde plasirali su se u finale Kupa Radivoja Koraća, pošto su večeras u polufinalu, posle velikog preokreta, u Nišu pobedili Partizan sa 83:75 (15:21, 19:23, 25:14, 24:17).

Četvrti ovogodišnji večiti derbi mnogo bolje je počeo Partizan, koji je u prvom poluvremenu dominirao i u 17. minutu imao je 18 poena prednosti, a dodatni hendikep za Zvezdu bilo je isključenje trenera Duška Ivanovića.

U drugom pouvremenu situacijana terenu se potpuno promenila i timovi su zamenili uloge. Zvezda je uspela da konsoliduje odbranu i da spreči lake koševe Partizana, a u napadu joj je krenuo šut za tri poena i do kraja treće četvrtine preokrenula je rezultat.

Početkom poslednje četvrtine crbeno beli su novom serijom poveli 69:60, čime su sedam minuta pre kraja slomili otpor Partizana.

Tada je usledio petnaestominutni prekid utakmice zbog toga što su navijači počeli da ubacuju u teren sve i svašta, a kada je susret nastavljen, Zvezda je bez većih problema održala prednost.

U ekipi Crvene zvezde 15 poena je postigao Luka Vildosa, po 14 Filip Petrušev i Nemanja Nedović, 12 Fakundo Kampaco, a 11 Luka Mitrović.

Najefikasniji u Partizanu bio je Džejms Naneli sa 19 poena, 16 je ubacio Zek Ledej, 13 Matijas Lesor, a 12 Kevin Panter. (kraj) is/dpv