Ubedljiva pobeda Crvene zvezde

22:26 05. 10. 2023. FoNet | Ivica Strnčević

BEOGRAD - Košarkaši Crvene zvezde uspešno su startovali u Evroligi, pošto su večeras u Beogradu u prvom kolu savladali Asvel sa 94:73 (29:18, 23:13, 17:24, 25:18).

Zvezda je od početka nametnula jak tempo, koji gosti iz Francuske nisu mogli da prate, i uz izvanredan šut veoma brzo je stekla dvocifrenu prednost. Utakmica je praktično bila rešena u prve dve četvrtine, jer su crveno-beli na poluvreme otišli sa prednošću od 21 poena.

Manji pad u igri Zvezde gosti su u trećoj četvrtini iskoristili da smanje zaostatak na 14 koševa, ali više od toga nisu mogli, jer su izabranici Duška Ivanovića u poslednjih 10 minuta ponovo dominirali.

Zvezda je ostvarila veliku nadmoć u skoku i imala je čak 17 uhvaćenih lopti u napadu, pa je utakmicu završila sa 17 šuteva više od protivnika, a ubacila je 17 trojki iz 34 pokušaja.

Najefikasniji u ekipi Crvene zvezde bili su Šabaz Nejpir sa 21 i Rokas Gedraitis sa 17 poena, a kod Asvela je Žofri Lovernja postigao 18 poena, a po 13 su dodali Skot, De Kolo i Luvavu-Kabaro. (kraj) is/mk