Srbija-Italija 1:1

16:02 25. 11. 2023. FoNet | Ivica Strnčević

MALAGA - Teniska reprezentacija Italije izjednačila je protiv Srbije na 1:1 u polufinalu završnog turnira Dejvis kupa, pošto je u drugom singl meču Janik Siner pobedio Novaka Đokovića u tri seta - 6:2, 2:6, 7:5.

Najbolji teniser sveta propustio je ogromnu šansu da odvede Srbiju u finale, jer je u desetom gemu trećeg seta imao tri vezane meč lopte, ali nijednu nije iskoristio, a onda je neočekivano pao i u narednom gemu je Italijan iskoristio svoju jedinu brejk priliku u odlučujućem setu i poveo 6:5.

Znao je Novak i iz takvih situacija mnogo puta da se izvuče, ali mu danas to nije pošlo za rukom i Siner je na neverovatan način ostavio Italiju u igri, pogotovo zbog toga što je i u drugom i u osmom gemu trećeg seta uspevao da spasi brejk poene. (kraj) is/mk

Ceo tekst dostupan je korisnicma FoNetovog servisa vesti.