Vojvodina u polufinalu

20:21 10. 04. 2024. FoNet | Ivica Strnčević

BEOGRAD - Fudbaleri Vojvodine plasirali su se u polufinale Kupa Srbije, pošto su danas u Beogradu pobedili Čukarički posle izvođenja jedanaesteraca.

Posle 90 minuta rezultat je bio 1:1, a Novosađani su bili uspešniji u penal seriji, jer su postigli četiri pogotka, dok je golman Vojvodine Lazar carević odbranio dva jedanaesterca i odveo svoju ekipu u završnicu.

Vojvodina je povela u 50. minutu golom Vukana Savićevića, a Čukarički je uspeo da izjednači 18 minuta kasnije pogotkom Đorđa Ivanovića.

U polufinale se danas plasirao i Partizan, koji je, takođe posle izvođenja jedanaesteraca, pobedio Voždovac, a večeras se sastaju Crvena zvezda - Vršac. Sutra je na programu poslednje četvrtfinale u kome se sastaju Radnički 1923 - Novi Pazar. (Kraj) is/bdr