Pozitivan pomak u bezbednosti

12:58 04. 03. 2026. FoNet | Velimir Ilić

BEOGRAD - Agencija za bezbednost saobraćaja (ABS) sprovela je tokom 2025. godine istraživanje indikatora bezbednosti saobraćaja, a dobijeni podaci predstavljaju "određene pozitivne pomake", između ostalog, u povećanju procenta putnika na zadnjem sedištu koji koriste sigurnosni pojas i procenta vozača lakih električnih vozila koji koriste zaštitnu kacigu.

Istraživanje, koje se kontinuirano realizuje svake godine, predstavlja važan mehanizam praćenja stanja bezbednosti saobraćaja i obezbeđuje pouzdanu osnovu za planiranje i sprovođenje strateških mera i aktivnosti, saopštila je Agencija.

Najznačajniji napredak ostvaren je u pogledu procenta putnika na zadnjem sedištu koji koriste sigurnosni pojas - sada svaki treći putnik vezuje sigurnosni pojas na zadnjem sedištu. (kraj) vip/dj

Share: