Pokazatelj urušavanja škole

17:36 09. 05. 2026. FoNet | Vesna Milosavljević

NOVI SAD - Roditelji učenika Jovine gimnazije saopštili su danas da su samo 23 učenika izašla na prijemni za specijalizovani smer biologija-hemija u toj školi, dok ih je pre nekoliko godina bilo prijavljeno oko 90, a tu razliku vide kao još jedan pokazatelj sistemskog urušavanja Jovine gimnazije - za šta optužuju direktora Radivoja P. Stojkovića.

Već prošle godine, nakon šestočasovnog klečanja direktora u dvorištu škole, značajno je pala zainteresovanost za Jovinu gimnaziju, pa je tada prijemni polagalo 53 učenika. Nakon raseljavanja učenika i profesora u tri škole i niza skandala vezanih za direktora Radivoja P. Stojkovića, ove godine veoma popularno odeljenje možda neće biti popunjeno, ukoliko svi učenici ne polože prijemni ili odustanu od upisa u Jovinu gimnaziju, naveli su roditelji u saopštenju.
 
Roditelji učenika Jovine gimnazije već više od osam meseci upozoravaju da direktor sistematski urušava Jovinu gimnaziju, u čemu mu pomaže aktuelna vlast. (kraj) vem/mk
Share: