Nema povratka na staro

19:06 23. 05. 2025. FoNet | Ivana Šanjević

KRALJEVO - Politika Aleksandra Vučića dovela nas je do toga da se albanske zastave vijore u Bujanovcu i Preševu, dok na Kosovu i Metohiji tuku i provociraju maturante zato što nose zastavu sopstvene zemlje, rekao je danas predsednik Narodnog pokreta Srbije Miroslav Aleksić, povodom incidenta u Kosovskoj Mitrovici.

Aleksić je ocenio da Vučić nije sposoban da zaštiti bezbednost Srba na Kosovu i Metohiji, kao i državne i nacionalne interese, "a sada dozvoljava svom koalicionom partneru Aljbinu Kurtiju da dodatno ponižava i ugrožava bezbednost Srba".

Aleksić podseća da je Vučić još u septembru prošle godine najavio niz mera vezano za Kosovo, među kojima su bili zahtevi za slobodne i fer izbore, povratak srpskih sudija i tužilaca na funkcije i neodložno formiranje Zajednice srpskih opština. (kraj) is/ivt/bdr

Share: