Koalicija sa Kurtijevim ljudima

18:59 03. 08. 2025. FoNet | Vera Barišić

KOSOVSKA MITROVICA - Srpska lista saopštila je danas da koalicija koju su formirali Novo lice Srbije, predvođeno Milošem Parandilovićem, i Građanska inicijativa "Narodna pravda" koju vodi Nenad Radosavljević, predstavlja još jedan korak u pravcu političke instrumentalizacije Srba i "stavljanje pod uzde Aljbina Kurtija".

Ta stranka je u saopštenJu navela da je s jedne strane Kurti, čovek čiji je cilj da eliminiše sve autentične srpske predstavnike i preotme institucije srpskom narodu, a s druge Parandilović koji se bez ikakve podrške u srpskom narodu na Kosovu udružuje sa onima koji otvoreno sarađuju sa Kurtijevim strukturama.

Lista je dodala da su ljudi uključeni u tu koaliciju već odavno poznati po učešću u projektima koji imaju za cilj slabljenje srpskog otpora na Kosovu, kao i da su njihovi saradnici u Leposaviću "direktno uključeni u progone i zastrašivanje Srba koji se ne mire sa okupacijom i nasilnim upadom Prištine u naše institucije". (kraj) vbr/bdr

Share: