Srbija ne zaostaje za svetom

16:29 27. 01. 2026. FoNet | Katarina Stankov

BEOGRAD - Premijer Srbije Đuro Macut ocenio je danas da Srbija ne zaostaje za savremenim svetskim trendovima kada je reč o sportskim aktivnostima i organizaciji takmičenja i poručio kako je njegova lična želja da se fizičko vaspitanje vrati u okvire koji odgovaraju značaju brige o zdravlju dece i zdravlju nacije u celini.

Macut je na sastanku sa ministrom sporta Zoranom Gajićem i predstavnicima Olimpijskog komiteta Srbije, Sportskog saveza Srbije, Saveza za školski sport Srbije i Televizije "Arena sport" razgovarao o temama od suštinskog značaja za razvoj školskog, dečjeg i ukupnog sporta u Srbiji, saopšteno je iz Vlade Srbije.

Prema njegovim rečima, posebna pažnja posvećena je ulozi Saveza za školski sport kao krovne organizacije, kao i mogućnostima za unapređenje promocije zdravih stilova života u školama. (kraj) vbr/ks/mk

Share: