U svetu gde je sve obmana - pričati istinu je revolucionarni čin.
Džordž Orvel
Fonet - 2004 - 2025 - All rights reserved
23:05 05. 08. 2025. FoNet
TEL AVIV - Izraelski premijer Benjamin Netanjahu sastao sa visokom bezbednosnim zvaničnicima kako bi finalizirali novu strategiju za skoro dvogodišnji rat u Gazi, saopšteno je danas iz Netanjahuovog kabineta dok mediji izvještavaju da je šef izraelske vlade sklon vojnom zauzimanju kompletnog Pojasa Gaze, javlja Rojters.
Napori da se postigne primirje između Izraela i palestinske militantne grupe Hamas došli su do mrtve tačke, uprkos intenzivnom međunarodnom pritisku da se ostvari prekid vatre koji bi ublažio glad i šokantne uslove u razorenoj i opkoljenoj enklavi.
Premijer Benjamin Netanjahu sastao se u utorak sa visokim bezbednosnim zvaničnicima kako bi razradili planove za rat u Gazi i navodno se založio da vojska (IDEF) preuzme kontrolu nad celom enklavom, čak i ako to znači da bi Hamas mogao povrediti ili pogubiti preostale taoce, javio je Tajms of Izrael. (kraj) vip/bdr