Pobeda odbojkašica Srbije

23:03 21. 08. 2021. FoNet

BEOGRAD - Reprezentativke Srbije savladale su večeras, pred 4.500 navijača u Beogradu, selekciju Francuske sa 3:0 (25:14, 25:13, 25:16) u drugom kolu grupe A na Evropskom prvenstvu.

Mada je Srbija važila za favorita selektor Zoran Terzić izveo je na teren najjaču postavu.

U uvodnim poenima ekipe su bile izjednačene, ali je selekcija Srbije potom stekla prednost od 9:5 u prvom setu, međutim, ni tajm aut Francuske nije doveo do promene – reprezentativke Srbije su povećavale prednost do deset poena i prvi set završile sa 25:14.

U drugom setu reprezentativke Srbije takođe brzo stižu do prednosti koja je stalno uvećavana, pa je pri tehničkom tajm autu bila 16:5, da bi drugi set bio okončan razlikom od 25:13.

Na početku i u sredini trećeg seta naveći otpor Franuske završen je serijom Srbije od 7:2 i preuzimanjem prednosti, koja je na kraju seta iznoslila 25:16.

Tijana Bošković je ubeležila 20 poena, Bojana Milenković 12, a kod Francuskinja su najefikasnije bile Alimatu Ba i kapiten Elena Kazot, koje su za set osvojile po četiri poena.

U nedelju od 20 sati Srbija igra protiv Belgije, koja je trenutno drugopozicionirana sa jednom utakmicom i pobedom.

Francuska, sa dva poraza, sastaje se sa selekcijom Bosne i Hercegovine koja za sada ima po jednu pobedu i poraz. (kraj) dep