Partizan ostvario cilj

21:07 09. 12. 2021. FoNet | Ivica Strnčević

BEOGRAD - U poslednjem kolu grupne faze takmičenja u Ligi konferencija, Partizan je večeras u Beogradu igrao protiv Anartozisa nerešeno 1:1 (1:1), čime je zauzeo drugo mesto u grupi i plasirao se u šesnaestinu finala.

U utakmici u kojoj mu je bio dovoljan jedan bod Partizan je poveo u 20. minutu golom Marka Milovanovića i tada je izgledalo da će bez problema ostvariti cilj.

Usledila je neverovatna greška golmana crno-belih Aleksandra Popovića, koji je nepotrebno istrčao na jednu lotu i promašio je, ali je oborio protivičkog igrača i skrivio jedanaesterac, koji je realizovao Hristodulopulos.

Posle izjednačenja fudbaleri Partizana su se uplašili i do kraja utakmice igrali su u grču, a poslednjih petnaestak minuta se se branili bunkerom, povremeno panično.

Grčki tim nije imao kvalitet da to iskoristi, pa su crno-beli uz dosta sreće uspeli da sačuvaju nerešen rezultat i obezbede nastavak takmičenja u Evropi. (kraj) is/dpv