Radnički u polufinalu kupa

19:35 11. 04. 2024. FoNet | Ivica Strnčević

KRAGUJEVAC - Fudbaleri Radničkog 1923 plasirali su se u polufinale Kupa Srbije, pošto su danas u Kragujevcu u četvrtfinalu pobedili Novi Pazar sa 3:1 (2:0).

Domaćini su povelu u 31. minutu pogotkom Kilijana Bevisa, a četiri minuta kasnije prednost Radničkoj udvostručio je Milutin Vidosavljević, koji je realizovao jedanaesterac.

Novi Pazar je u 73. minutu golom Nikole Srećkovića nagovestio uzbudljivu završnicu, ali nije uspeo da izjednači.

U nadokandi vremena svi igrači gostujućeg tima krenuli su u napad, što su Kragujevčani kaznili u 98. minutu, kada je Dilan Ortiz pogotkom završio dobar kontranapad.

Utakmica je odigrana u izvanrednom ambijentu pred oko 9.000 navijača na stadionu "Čika Dača".

U polufinale Kupa Srbije u sredu su se plasirali Crvena zvezda, Partizan i Vojvodina. (kraj) is/bdr