Stanković otvorio vrtić

16:10 25. 06. 2026. FoNet | Ivana Šanjević

BANATSKI KARLOVAC - Ministar prosvete Dejan Vuk Stanković prisustvovao je danas otvaranju novoizgrađenog vrtića "Poletarac" u Banatskom Karlovacu, čiji je kapacitet 220 mesta, dodajući da se radi o savremenom i energetski efikasnom objektu.

Izgradnjom novog objekta obezbeđeni su značajno bolji uslovi za vaspitanje i obrazovanje dece, a prošireni su i kapaciteti predškolske ustanove, čime je omogućen prijem većeg broja mališana i unapređena dostupnost predškolskog obrazovanja u lokalnoj zajednici, poručio je Stanković.
 
Stanković je naveo i da novi objekat ima potpuno opremljenu kuhinju za pripremu i distribuciju obroka, u skladu sa važećim sanitarnim i bezbednosnim standardima. (kraj) is/ivt/mk
Share: