Poraz Zvezde u Moskvi

21:30 30. 10. 2020. FoNet | Ivica Strnčević

Moskva - U petom kolu Evrolige košarkaši Crvene zvezde izgubili su večeras u Moskvi od Himkija sa 83:77 (19:22, 25:18, 14:17, 25:20) i sa učinkom od dve pobede i tri poraza nalaze se na 11. mestu.

Zvezda je odigrala tri dobre četvrtine i u poslednjih deset minuta ušla je sa izglednim šansama da se bori za treću pobedu, ali je završnicu odigrala veoma loše, pa je Himki zabeležio prvu ovosezonsku pobedu u Evroligi.

Najbolji period igre crveno-beli su imali u trećoj četvrtini, kada su dobrom odbranom uspeli u velikoj meri da zaustave domaće igrače, ali su tada propustili priliku da steknu opipljiviju prednost i da opuštenije uđu u završnicu.

Košarkaši Himkija su se uglavnom oslanjali na spoljnu igru i za tri poena su šutirali 32 puta, šest puta više nego za dvojku, i pokazalo se da im je ta taktika donela željeni rezultat. (kraj) is/dpv