Pobeda Đokovića

16:59 28. 06. 2021. FoNet | Ivica Strnčević

LONDON - Najbolji teniser sveta Novak Đoković uspešno je počeo odbranu titule na Otvorenom prvenstvu Engleske u Vimbldonu, pošto je na startu savladao domaćeg predstavnika Džeka Drejpera sa 3:1 - 4:6, 6:1, 6:2, 6:2.

Đokoviću je bilo potrebno malo vremena da se privikne na uslove, jer je zbog kiše bio zatvoren krov, a trava je zbog velikog procenta vlažnosti bila klizava.

Britanac je to iskoristio i uspeo je da dobije prvi set tako što je iskoristio jednu od dve prilike za brejk, a istinskim podvigom može se smatrati to što je protiv prvog igrača sveta spasio čak sedam brejk lopti.

U narednih 80 minuta, međutim, Novak je uhvatio ritam, počeo je da kontroliše igru i protivniku više nije davao ni najmanju šansu da ga ugrozi. U naredna tri seta Drejper je izborio samo jednu brejk šansu i to kada je Đoković vodio 4:1 i kada je meč bio rešen.

Đoković će u drugom kolu igrati protiv boljeg iz duela između Južnoafrikanca Kevina Andersona i Marsela Bariosa Vere iz Čilea. (kraj) is/dpv