Pobeda Partizana u Parizu

00:04 09. 12. 2021. FoNet | Ivica Strnčević

PARIZ - Košarkaši Partizana pobedili su večeras u Parizu u šestom kolu Evrokupa ekipu Metropolitansa sa 89:82 (23:28, 27:25, 18:15, 21:14) i sa učinkom od pet pobeda, uz jedan poraz, ostali na deobi prvog mesta u grupi sa Lokomotivom.

Do važne pobede crno-beli su stigli zahvaljujući izvanrednoj igri u odbrani u trećoj i pogotovo poslednjoj četvrtini. U prvom poluvremenu domaćini su postigl čak 53 poena, da bi u drugom bili zaustavljeni na samo 29.

Pored toga, Partizan je u prve dve četvrtine bio izrazito inferioran u skoku, ali je u nastavku ulaskom u igru Balše Koprivice i u tom segmentu stekao prednost i rezultat nije izostao.

Posle nekoliko utakmca u kojima su imali dosta problema sa organizacijom napada, košarkaši Partizana su večeras bili izvanredni ofanzivno i utakmicu su završli sa 22 asistencije, uz samo tri izgubljene lopte i sedam ukradenih. (kraj) is/dpv