Ubedljiv poraz Partizana

22:32 07. 10. 2022. FoNet | Ivica Strnčević

BERIN - Košarkaši Partizana porazom su počeli takmičenje u Evroligi, pošto su večeras u Belinu izgubili od Albe sa 100:84 (33:18, 28:25, 16:18, 23:23).

Partizan je ovogodišnju Ligu šampiona počeo kao najmlađi tim i to se večeras videlo na gostovanju ekipi koja ne spada u najuži evropski vrh. Posle dobrih uvodnih pet minuta, crno-beli su narednih deset delovali prilično pogubljeno i Alba je stigla do prednosti od 26 poena.

Već tada je bilo jasno da će neiskusni igrači Partizana to teško nadoknaditi i to se ostvaralo, mada se mora reći da se u nastavku izabranici Željka Obradovića nisu predali i uradili su sve da pokušaju da se vrate.Uspeli su u trećoj četvrtini da zaostatak smanje na deset poena i tada su propustili da realizuju tri napada da potpuno uhvate rezultatski priključak, nakon čega je Alba rutinski privela meč kraju. (kraj) is/dpv