Srebro za Adrianu Vilagoš

20:41 28. 06. 2026. FoNet | Eldin Hadžović

PARIZ - Reprezentativka Srbije Adriana Vilagoš osvojila je drugo mesto u bacanju koplja na mitingu Dijamantske lige u Parizu, uz rezultat od 63,83 metra, što predstavlja njen najbolji rezultat sezone, saopštio je danas Srpski atletski savez.

Vilagoš je najbolji hitac ostvarila u drugoj seriji, dok je tokom takmičenja zabeležila i pokušaje od 57,97 m, 59,11 m, 58,99 m i 57,28 m, uz jednu neispravnu seriju.

Pobedu je odnela Kineskinja Ziji Jan rezultatom 67,44 metra, dok je treća bila Japanka Haruka Kitaguči sa 63,01 metrom. (kraj) elh/bdr

Share: